PELLETS MANN

Pellet (pellety, pelet, pelety) to produkt grzewczy należący do grupy biopaliw, w przypadku których energię uzyskuje się ze spalania surowców odnawialnych poddanych granulowaniu.

Najczęściej występującą formą tego paliwa jest pellet drzewny – powstaje ze sprasowania trocin, które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych. Drewno używane przy produkcji pelletu może być zarówno liściaste jak i iglaste – istnieją również bardziej egzotyczne mieszanki pochodzące z drewna palmowego, skorupek kokosów czy nawet kłód i gałęzi leżących luzem. Pelletyzowana może być nawet zwykła zielona trawa, tworząc pellety trawne.

W zależności od rodzaju drewna pellet może być jasny bądź ciemny w odcieniu. Największą popularnością cieszą się pelety które są wytwarzane z trocin drzew iglastych, bez dodatku kory, co powoduje, że uzyskany pellet ma najwyższe parametry i właściwości.

Pellet jest produkowany w rozmaitych odmianach i stopniach spalania, w zależności od przeznaczenia jego użycia – inny używa się w elektrowniach, elektrociepłowniach a inny w gospodarstwach domowych oraz małych kotłowniach należących do szkół, piekarni, zakładów produkcyjnych itp. Pellet przeznaczony do użytku publicznego, czyli nie przemysłowego jest wytwarzany w 100% z surowca z postaci trocin drzewnych, bez dodatku jakichkolwiek lepiszczy. Jedynym naturalnym produktem jaki używa się do ujednolicenia masy przed procesem granulacji jest woda w postaci natryskowej lub gorącej pary. Pozwala to uzyskiwać odpowiednią formę oraz strukturę końcowego produktu. Co więcej, ich regularna forma, niewielki rozmiar pozwala na automatyczne uzupełnianie pieca spalającego tego typu produkty wraz z wysokim stopniem kalibracji. Pellet może być dostarczany do pieca za pomocą specjalnego podajnika ślimakowego albo przez przenośnik taśmowy. Przez wysoki wskaźnik spalania pellet jest wygodny w magazynowaniu, a transport surowca jest możliwy nawet na odległy dystans, a magazynowanie możliwe jest w odpowiednim miejscu już u klienta.

Pellet (pellety, pelet, pelety) ekologia, brykiet, spalanie, piec, kocioł, pellets
Przykładowe zdjęcia produktu

Cena netto (nie zawiera VAT):0,00/ tona w workach po 15 kilo

Zapytaj o produkt

Pellet MANN jest Przyjazny Środowisku

Pellet MANN jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

  • bardzo dobre walory opałowe (min 5,3 kWh/kg w stanie suchym),
  • bardzo niska zawartość popiołu (max 0,5%),
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • wilgotność do 10%

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellets MANN tak, jak wszystkie produkty firmy MANN, posiada certyfikat FSC.

Pellet MANN oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.

Średnica pelletu: 6 lub 8mm

W serwisie www.mann.eu.com/tartaki.eu korzystamy z plików cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. W każdej chwili można zrezygnować z ich obsługi, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje są dostępne w Polityce prywatności

Zamknij